flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Типове положення про апарат суду

22 січня 2019, 15:10

ВРП погодила нове Типове положення про апарат суду

 

Згідно Типового положення про апарат суду, яке було погоджене Вищою радою правосуддя, апарат місцевого, апеляційного, вищого спеціалізованого суду відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” здійснює організаційне забезпечення роботи суду.

Голова суду контролює ефективність діяльності апарату суду, погоджує призначення на посади керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду, вносить в установленому порядку подання.

Структура апарату апеляційного та місцевого судів розробляється на підставі Типової структури апарату апеляційного і місцевого суду, затвердженої Державною судовою адміністрацією України.

Правовий статус працівників апарату суду визначається законами України “Про судоустрій і статус суддів”, “Про державну службу”, іншими актами законодавства України.

Посадові інструкції працівників апарату апеляційного і місцевого суду розробляються на підставі затверджених Державною судовою адміністрацією України типових посадових інструкцій.

Основні функції, що виконує апарат суду згідно з Типовим положенням:

  • створює належні умови діяльності суду для ефективного виконання суддями покладених на них повноважень;
  • здійснює організаційне, інформаційно-довідкове й документальне забезпечення підготовки справ і матеріалів для розгляду суддями;
  • забезпечує ведення журналів (протоколів) судового засідання, фіксування судового процесу (судових засідань) технічними засобами, проведення відеоконференцій;
  • забезпечує надсилання адресатам в установленому порядку копій судових рішень, а також судових повідомлень, повісток і викликів;
  • організовує та забезпечує ведення діловодства в суді, забезпечує підготовку й складання документів відповідно до інструкції з діловодства в суді, інших актів законодавства України;

Апарат суду очолює керівник апарату суду. Керівник апарату місцевого, апеляційного, вищого спеціалізованого суду може мати двох заступників, якщо кількість працівників апарату суду перевищує 50 осіб.

До повноважень керівника апарату суду належить:

  • здійснювати безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечувати організацію роботи структурних підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду;
  • взаємодіяти з Державною судовою адміністрацією України, відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, органами суддівського самоврядування;
  • вживати заходів для забезпечення належних умов діяльності суду;
  • координування здійснення організаційних заходів щодо підготовки зборів, оперативних нарад.
  • та інші.

В апараті місцевого, апеляційного, вищого спеціалізованого суду можуть утворюватися структурні підрозділи – управління, відділи, сектори.

У разі недоцільності утворення в апараті суду структурного підрозділу для виконання окремих функцій вводяться посади відповідних спеціалістів .

В апараті суду діє канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до суду. У структурі апарату суду, який є розпорядником бюджетних коштів.

В апараті суду утворюється відповідно до Закону України “Про державну службу” служба управління персоналом.

Працівники апарату суду мають посвідчення, що підтверджують особу й повноваження.

За повідомленням сайту "Юридичний факт"