flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів суддів Турківського районного суду Львівської області

№03 від 18.03.2025

 

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Турківському районному суді Львівської області

зі змінами внесеними рішеннями зборів суддів №04 від 08.04.2024

 

Загальні положення

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Турківському районному суді Львівської області (далі - Засади) визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі - АСДС) у Турківському районному суді Львівської області (далі - Суд), врегулювання яких відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 року №39, відноситься до повноважень зборів суддів Турківського районного суду Львівської області.

Засади враховують можливість реалізації суддями функцій зі здійснення правосуддя з урахуванням штатної чисельності суддів, наявної у суді кількості залів судових засідань, раціонального використання робочого часу як з метою належної підготовки суддів до розгляду справ, так і з метою виконання повноважень, що безпосередньо не пов’язані зі здійсненням правосуддя.

Порядок документообігу у суді регламентується Положенням про автоматизовану систему документообігу суду (далі - Положення), Інструкцією з діловодства у місцевих та апеляційних судах України, процесуальним законодавством та цими Засадами.

 

Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи 

Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначаються для суддів на підставі наказів голови суду, для працівників апарату суду на підставі наказів керівника апарату суду.

 Налаштування автоматизованого робочого місця користувача автоматизованої системи у відповідності до функціональних обов’язків та прав доступу, визначених наказом голови суду, керівника апарату суду, здійснює головний спеціаліст (з інформаційних технологій) Турківського районного суду Львівської області.

 Електронні примірники наказів щодо визначення функціональних обов’язків, прав користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після їх підписання.

Користувачі автоматизованої системи відповідно до своїх прав вносять до бази даних автоматизованої системи передбачену цим Положенням інформацію, забезпечують конфіденційність інформації, та зобов’язані суворо дотримуватись вимог Положення

Використання КЕП уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".

Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи тягне відповідальність, установлену законом.

 

Реєстрація вхідної кореспонденції 

Вхідна кореспонденція, в тому числі процесуальні документи, приймається і опрацьовується користувачами автоматизованої системи, яким надано доступ до автоматизованої системи відповідно до їх функціональних обов’язків, і реєструється в автоматизованій системі в день її надходження. У разі неможливості з об’єктивних причин здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження, така кореспонденція реєструється в автоматизованій системі в термін не пізніше наступного робочого дня.

На кожний вхідний, у тому числі процесуальний, документ в автоматизованій системі створюється реєстраційна картка, яка містить інформацію щодо реквізитів та руху документа. До реєстраційної картки може додаватися копія оригіналу паперового документу у вигляді вкладеного цифрового файлу.

Внесення змін, видалення реєстраційних даних щодо конкретної судової справи не допускається, крім випадків, зумовлених необхідністю, що підтверджується матеріалами судової справи, виправлення технічних помилок, описок тощо. Зміни та видалення реєстраційних даних фіксуються автоматизованою системою автоматично.

 

Спеціалізація суддів з розгляду судових справ. 

У суді запроваджено спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень та кримінальних справ про обвинувачення неповнолітніх (малолітніх) осіб.

Кримінальні провадження щодо неповнолітніх здійснюють уповноважені судді, які обираються зборами суддів строком на три роки у порядку, передбаченому ст.18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Слідчі судді, до повноважень яких належить здійснення у порядку передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, обираються зборами суддів строком на три роки у порядку, передбаченому ст.21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

 

Засади формування колегії суддів

Якщо, у випадках передбачених процесуальним законодавством, судова справа підлягає розгляду колегією суддів, то склад колегії суддів визначається шляхом автоматичного розподілу.

У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов’язків судді (закінчення повноважень, відсторонення від посади, тривала непрацездатність тощо), який не є головуючим суддею у судовій справі, заміна відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, здійснюється за допомогою АСДС в автоматичному режимі.

 

Розподіл судових справ між суддями

Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням та цими Засадами з урахуванням спеціалізації суддів, крім випадків, передбачених цими Засадами.

 

Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

Раніше визначеному судді, слідчому судді, колегії суддів передаються судові справи (матеріали кримінального провадження) щодо клопотань (подань) та скарг, які надійшли у межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР).

У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі слідчого судді у випадках надходження клопотань (подань), заяв та скарг по одному кримінальному провадженню, наступний слідчий суддя для розгляду подальших клопотань (подань), заяв та скарг в межах цього кримінального провадження обирається шляхом автоматизованого розподілу між всіма слідчими суддями, що мають повноваження на час розподілу з врахуванням визначеної спеціалізації.

Після того, як відпадуть обставини, за яких було визначено наступного слідчого суддю в межах одного кримінального провадження, всі клопотання (подання), заяви та скарги по цьому провадженню, що надходять до суду,  передаються раніше визначеному слідчому судді.

 Справи про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду після дооформлення автоматизованому розподілу не підлягають і передаються раніше визначеному судді - в межах строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Судова справа передається раніше визначеному судді, якщо строки накладення адміністративного стягнення закінчились.

У випадку тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки тощо головуючого судді на строк, що не призводить до порушення строків вирішення справи, повторний автоматизований розподіл не проводиться. 

 

  Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді, безпосередньо до фактичного дня виходу у відпустку:

- судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи;

- судових справ, що повернулись із експертних установ після проведення експертизи;

- заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору в судовій справі, у якій відкрито провадження.

 

Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

-за два місяці до закінчення повноважень судді;

-за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду). Правом припинення автоматизованого розподілу судових справ за чотирнадцять календарних днів до відпустки суддя може скористатись один раз в рік;

-за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить від п’яти до тринадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду), та після використання права припинення автоматизованого розподілу судових справ за чотирнадцять календарних днів до відпустки тривалістю понад чотирнадцять календарних днів один раз в рік;

-у період відпустки судді;

-під час тимчасової непрацездатності судді;

 

Застосування коефіцієнтів складності справ за категоріями

В суді зборами суддів Турківського районного суду Львівської області затверджено коефіцієнти складності справ за категоріями, рекомендовані рішенням Ради суддів України від 09.06.2016 №46 «Щодо визначення коефіцієнтів навантаження на суддів».

Справи, що надійшли до суду щодо яких відсутній коефіцієнт складності в таблиці показників - реєструються з коефіцієнтом складності «1» та виносяться на порядок денний чергових зборів суддів для визначення коефіцієнту складності.

 

Прикінцеві положення

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду затверджуються рішенням зборів суддів та вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Дані Засади набирають чинності з 01 квітня 2025 року.